Zapraszamy na przyrodnicze warsztaty rękodzielnicze, podczas których będziemy uczyć się, jak wykorzystywać rękodzieło w edukacji przyrodniczej dzieci. W marcu spotkamy się w pięknym miejscu na Pogórzu Ciężkowickim, gdzie spędzimy intensywne dwa dni, podczas których będziemy wspólnie wędrować po okolicznych lasach i pracować z zebranymi w terenie materiałami. Stworzymy nieoczywiste pomoce dydaktyczne oraz przedmioty, które wykorzystując podczas pracy z dziećmi mogą stać się świetnym pretekstem do przyrodniczych opowieści.
CO TO ZA SZKOLENIE:
Warsztaty powstały jako rozszerzenie części rękodzielniczej w szkoleniu "Terenowa Edukacja Przyrodnicza Dzieci". Jego uczestnicy w ankietach ewaluacyjnych wskazywalli, że jest to jeden z elementów, który chcieliby rozwijać i który wykorzystują z dużym sukcesem w swojej codziennej pracy z dziećmi.
Mocno wierzę w to, że terenowa edukacja przyrodnicza oparta o towarzyszenie młodym ludziom w ich własnym doświadczaniu natury jest skuteczna i sensowna. Czerpanie przyjemności z przebywania wśród dzikiej przyrody jest pierwszym krokiem opisanym w stopniach dojrzałości środowiskowej, które prowadzą do wypracowania postawy odpowiedzialności wobec świata w którym żyjemy.
Podczas szkolenia będziemy pracowali z zebranymi w okolicznych lasach przedmiotami oraz z innymi materiałami, z których stworzymy samodzielnie nieoczywiste pomoce dydaktyczne. Efektem pracy będą przedmioty, które uczestnicy będą mogli wykorzystać w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć, ale również wezmą udział w warsztatach, które będą mogli przeprowadzić w bezpieczny i inspirujący sposób ze swoimi podopiecznymi. Chcę się z Państwem podzielić tymi sprawdzonymi pomysłami, które wykorzystuję od lat w mojej pracy i których skuteczności regularnie doświadczam.
Więcej na temat działań Pracowni Z Barwinkiem znajdziecie Państwo tutaj.
DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:
Szkolenie skierowane jest do rodziców, nauczycieli pracujących z uczniami przedszkoli i szkół podstawowych (niekoniecznie przedmiotów przyrodniczych) oraz do pracowników instytucji zajmujących się edukacją przyrodniczą (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, Lasy Państwowe). Szczególnie zapraszam jednak osoby zajmujące się na co dzień edukacją kulturową lub artystyczną, które są otwarte na włączenie przyrody w swoją pracę z dziećmi.
KTO POPROWADZI SZKOLENIE:
MAGDALENA KUŚ – Kierowała Zespołami Edukacji w Magurskim (również obecnie) i Tatrzańskim Parku Narodowym. Od kilku lat prowadzi własną pracownię "Z Barwinkiem", zajmującą się m.in. terenową edukacją przyrodniczą. Certyfikowana trenerka interpretacji dziedzictwa, leśnik, przewodnik beskidzki. Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji przyrodniczej. Autorka tekstów i artykułów poświęconych tej tematyce, a także wielu autorskich pomocy dydaktycznych, które wykorzystuje w prowadzonych terenowych działaniach edukacyjnych.
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:
Kurs ma mieć charakter kameralny, w związku z czym maksymalna ilość uczestników to 8 osób. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy uczestników w momencie osiągnięcia tej liczby oraz do odwołania szkolenia w przypadku nie zebrania się wystarczającej do organizacji ilości osób. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.
TERMIN:
26-27 marca 2021 r. Kurs rozpoczyna się w piątek 26 marca o godzinie 11.00, kończy w sobotę 27 marca około godziny 14.00.
MIEJSCE:
Miejscem naszego spotkania i noclegu będzie Bacówka Brzanka na Pogórzu Ciężkowickim. Większość czasu spędzimy w otaczającym to miejsce lesie i na łąkach.
ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
Bacówka Brzanka na Pogórzu Ciężkowickim.
KOSZTY:
Koszt kursu dla każdego uczestnika wynosi 500 zł. W cenie zawarte są:
- udział w szkoleniu od momentu jego rozpoczęcia do momentu jego zakończenia
- nocleg w Bacówce Brzanka w nocy 26/27 marca 2021
- wyżywienie: dwa obiady (26 i 27 marca), kolacja (26 marca) oraz śniadanie (27 marca)
- materiały szkoleniowe
- potwierdzenie i dyplom uczestnictwa w szkoleniu
Potwierdzeniem rejestracji na kurs jest wniesienie całkowitej opłaty do dnia 5 marca 2021. W przypadku wyczerpania miejsc wpłata zostanie zwrócona na konto Wpłacającego.
Wpłat należy dokonać na konto Organizatora: PKO BP 68 1020 2964 0000 6902 0156 0580
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ:
Zgłoszenia na kurs można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny on-line tutaj
Termin zgłoszeń upływa 26.02.2021.
O przyjęciu na kurs decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.
ORGANIZATOR:
Z barwinkiem. Magdalena Kuś
Ul. Chopina 15/21
38-200 Jasło
NIP: 6852158491
kus.magdalena@wp.pl, tel. 501 351 015